A1, A2 ja A-luokan kortin suorittaminen omalla tai autokoulun moottoripyörällä.


Moottoripyöräkorttiin tähtäävän ajo-opetuksen pystyy suorittamaan joko autokoulun moottoripyörällä ja autokoulun ajovarusteilla. Ajo-opetuksen pystyy myös suorittamaan omalla moottoripyörällä ja omilla ajovarusteilla. Omalla moottoripyörällä ja omilla ajovarusteilla suoritettu opetus mahdollistaa nopeamman pääsyn niin käsittelykokeeseen kuin myös ajokokeeseen, mikäli oppilas menee sinne omatoimisesti.

THE Kuljettajakoulutus tarjoaa erilaisia vaihtoehtoja moottoripyöräkurssin suorittamiseksi. Opetuksen hintaan vaikuttaa se, ajaako oppilas omalla vai autokoulun moottoripyörällä, sekä tarvitseeko oppilaan käydä EAS-teoriatunteja.

Kurssihintojen vaihtoehdot löytyvät kohdasta hinnasto.

Korotuskurssit A1->A2->A

Korotuskurssin voi myös suorittaa omalla moottoripyörällä tai THE Kuljettajakoulutuksen moottoripyörällä.

Korotuskurssin sisältö;

  • Teoriatunnit (2H) verkko-opetuksena virtuaalisesti.
  • Ajo-opetus 5 ajotuntia (ajetaan pääsääntöisesti iltaisin ja viikonloppuisin yhden päivän aikana)
×

Hei!

Paina kerran laittaaksesi viestiä WhatsAppin kautta tai laita sähköpostia osoitteeseen: joel.solehmainen@gmail.com

× Ota yhteyttä